Manufacturer of a wide range of products which include pu damper pads and earth moving pads.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Pad Material | Polyurethane |
| Pad Shape | Square |
| Thickness | 3 mm |
| Length | 50 mm |
| Width | 75 mm |
| Hardness | 70 Shore A |
| Material | PU |
| Brand | Best Elastomers |
| Color | Red |
| Tray Size | Standard Size |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Part Type | PU |
| Machine Brand | BEPL |
| Mount Type | Side & Top |
| Application | Breaker |
| Material | PU |
| Type | Track pads for Excavator |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | BEPL |
| Size | 400x105mm |
Harshil Shah And Monil Shah (Director)
Best Elastomers Private Limited
Gala No M-3, 4, Khan Real Est, Nr.Seed Farm, Vasai Phata, Pelhar Vasai East
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India